Wacht u voor de energiebesparingsplicht op doorgang van de Portefeuille Aanpak Utiliteitsbouw?

Minister Keijzer geeft in haar kamerbrief van 7 maart aan deze bestaande aanpak en regeling door te willen zetten en te borgen.

“Voor de eigenaar van een grote gebouwportefeuille kan het logisch zijn om de gebouwen één voor één vergaand te verduurzamen naar een emissievrij gebouw. Bij de portefeuilleaanpak is het mogelijk om binnen een gebouwportefeuille te differentiëren in de aanpak van gebouwen, mits er in totaal voldoende wordt verduurzaamd. De portefeuilleaanpak heeft grote toegevoegde waarde voor deze gebouweigenaren doordat ze hun investeringskosten beter kunnen spreiden en ze meer op natuurlijke momenten kunnen sturen.”

Deze regeling is een andere werkwijze om te voldoen aan de energiebesparingsplicht en biedt organisaties meer flexibiliteit en veel minder administratie. WHC heeft hiervoor de online routekaart beschikbaar die organisaties met veel vastgoedlocaties kunnen gebruiken. Lage kosten, handelbaar, inzichtelijk, eenvoudig en altijd snel te gebruiken.

U komt voor de portefeuilleaanpak in aanmerking als uw bedrijf of instelling 20 of meer gebouwen bezit in Nederland, verspreid over minstens 2 omgevingsdiensten. In ruil daarvoor moet het vastgoed bovenwettelijke energieprestaties leveren, uitgedrukt in Key Performance Indicators (KPI). Als u meedoet, legt u de energiebesparende maatregelen van uw hele vastgoedportefeuille voor aan één coördinerend inspecteur en heeft u niet te maken met meerdere omgevingsdiensten.

Bron: DGBC.nl en WHC-Consultancy.nl

Erol Aksoy

Erol Aksoy